13.05.2017

Počeo 15. „Trofej Beograda 2017“ Beograđani i Sarajlije u finalu

Na terenima Fudbalskog centra FS Beograda na Adi Ciganliji počeo je 15. po redu međunarodni turnir mlađih pionira (U-14) „Trofej Beograda 2017“ koji organizuju Fudbalski savez Beograda i Sekretarijat za sport i omladinu grada Beograda. Po trradiciji učestvuje šest ekipa, a ovogodišnje izdanje je, štos e učesnika tiče, repriza prošlogodišnjeg. Iako je uoči starta takmičenja jak pljusak pretio da pokvari prvi takmičarski dan, ipak je pre samog polaska lopte sa centra na utakmicama kojima je turnir započet kiša stala, a neposredno zatim pojavilo se i sunce pa je premijerni dan protekao u pravom prolećnom ambijentu u kome su uživali i fudbaleri i gledaoci.

Na startu ovogodišnjeg „Trofeja“ domaća reprezentacija FS Beograda odigrala je ravnopravnu i čvrstu utakmicu sa selekcijom Soluna. U takvoj neizvesnoj igri sa obostranim šansama Beograđani su uspeli da realizuju bolju igru u prvom delu utakmice i to pet minuta pre odmora kada je u 25. minutu Luka Cvjetičanin savladao solidnog golmana grčke selekcije Filiposa.

U nastavku igre gosti su imali inicijativu i nekoliko šansi za izjednačenje, ali je na golu bio odlični Mateja Gočmanac pa su izabranici Velibora Đurića zabeležili  značajnu pobedu od 1:0.

Istovremeno su na terenu broj 2 igrale selekcije Sarajeva i Ljubljane. U jednom prilično izjednačenom duelu Sarajlije su bile preciznije u završnici i došle, ispostaviće se, do značajne pobede od 3:1.

Posle prvih utakmica održana je ceremonija svečanog otvaranja „Trofeja Beograda 2017“, a pošto su se u tradicionalnom defileu selekcije Beograda, Soluna, Budimpešte, Sarajeva, Ljubljane i Bratislave predstavile gledaocima sve učesnike, goste i predstavnike medija pozdravio je generalni sekretar Fudbalskog saveza Beograda Mirko Gluščević koji je turnir proglasio otvorenim.

Zatim su odigrane preostale utakmice takmičenja po grupama koji je uvek po jednostrukom bod sistemu. Derbi grupe „A“ bio je između FS Beograda i prošlogodišnjih pobednika Budimpešte. Utakmica je imala niz rezultatskih preokreta, a gledaoci su uživali u dinamičnoj, efikasnoj i na momente atraktivnoj igri srpskih i mađarskih nada. Golgeterski raspoloženi centarfor domaće selekcije Nemanja Janković savladao je u 13. minutu golmana Boroša i domaćin je poveo sa 1:0.

Međutim dečaci iz Budimpešte nastavili su sa stilom igre kojim su ušli u utakmicu i strpljivo sačekali greške beogradske odbrane, pa je tako samo četiri minuta kasnije Sombor Bakoš izjednačio na 1:1. Po igri se moglo nazreti da će biti preokreta u rezultatu i to se dogodilo, jer je u 21. minutu Atila Tot savladao Gočmanca i tada su poveli gosti.

Ipak, Beograd se ne predaje, pojačavajući ritam igre, pa to pet minuta posle vođstva Mađara, donosi izjednačenje na 2:2 još jednim golom Nemanje Jankovića. Domaćin se uoči nastavka utakmice vratio u igru. U drugom poluvremenu su oba tima tražila priliku za novo vođstvo, a u seriji rezultatskih preokreta gosti su još jednom uspeli da prirede šok, pošto su na startu drugog dela utakmice i to drugim pogotkom Bakoša još jednom poveli sa 3:2.

Srećom Beograđani ne posustaju na psihološkom planu, vrše pritisak i uspevaju da izjednače na 3:3 u pravom trenutku, a gol je dao i to veoma efektno Nikola Stanković u 41. minutu.

Do kraja je domaćin uporno tražio šansu za novi preokret i pobedonosni gol, ali su se gosti vrlo uspešno branili i uspeli u tome, pa je rezultat na kraju bio 3:3.

Istovremeno na drugom terenu su Bratislava i Sarajevo odigrali bez golova. Tako se dogodila situacija u kojoj su poslednja dva susreta odlučivala o finalu i pozicijama u borbi za plasman.

U susretu između Ljubljane i Bratislave predstavnik Slovenije je bio bolji za jedan gol i tako Slovake udaljio od finala, a sebi obezbedio borbu za treće mesto.

Ista situacija viđena je i u susretu između Soluna i Budimpešte u kojem su mladi Grci nadigrali pomalo umorne dečake iz Mađarske i tako pobedom od 1:0 (gol dao Petridis u 28. minutu)  obezbedili duel sa Ljubljanom za bronzu, a našoj selekciji potvrdili ulazak u finale gde je sutra u podne čeka Sarajevo, najbolje u grupi „B“.

Tako će se u nedelju 14. maja 2017. godine, poslednjeg dana 15. „Trofeja Beograda“ u 9 časova za peto mesto sastati Budimpešta i Bratislava, zatim će od 10:30  za treće mesto igrati Solun i Ljubljana, a od 12 časova u borbi za pobednički pehar biće domaćin FS Beograda i gosti iz Sarajeva. Posle finalne utakmice uručiće se pehari i medalje, a biće proglašeni i najbolji pojedinci ovogodišnjeg izdanja „Trofeja Beograda“.

SREĆNA NOVA 2013. GODINA!!!!!!!!

Svim fudbalskim klubovima i njihovim fudbalerima, trenerima, navijačima, rukovodiocima  i sportskim radnicima, kao i svim sudijama, komesarima, delegatima i našim poslovnim partnerima, sponzorima, saradnicima i prijateljima