12.06.2016

Završen 3. Memorijal „Miljan Miljanić – reprezentacija Hrvatske pobednik

Na stadionima FK „Čukarički“ i u SC FSS u Staroj Pazovi završen je treći po redu Memorijal „Miljan Miljanić“. Trijumfovala je reprezentacija mlađih kadeta (U-16) Hrvatske koja je objektivno ostavila najubedljiviji utisak.

Nade Hrvatske su na Banovom Brdu, u poslednjem kolu Miljanovog Memorijala, nadigrale reprezentaciju Srbije i rezultatom 3:1 u svoju korist došle do pobede koja im je donela pobednički pehar. U drugoj utakmici odigranoj u "Kući fudbala" u Staroj Pazovi Slovenija i Crna Gora su igrale nerešeno 1:1.

Na popularnoj „Čuki“. u veoma lepom ambijentu, većina prisutnih nadala se pobedi „Orlića“ koja bi im uz povoljan rezultat u Staroj Pazovi donela pobednički pehar. Međutim, Hrvati su iznenadili izabranike selektora Ilije Stolice i agresivnim početkom, sa brzim napadima i transformacijama u fazi napada, za samo 13 minuta došli do ubedljive rezultatske predsnosti od 2:0 (strelci Bajić u 3. i Šego u 13. minutu).

U nastavku se srpska reprezentacija konsolidovala, a možda je ključni detalj bio u 33. minutu kada je Armin Đerlek promašio opravdano dosuđeni penal. Posle toga po nepisanom pravilu sledi kazna, pa su gosti dali još jedan gol i na poluvreme su otišli sa ogromnih 3:0 u svoju korist.

U nastavku igre mnogo bolje izdanje Srbije, apsolutno su naši momci dominirali, ali su šanse promašivane jedna za drugom. Postignut je, ispostavilo se utešni, pogodak čiji strelac je bio Stuparević u 67. minutu. Na žalost vremena za totalni preokret nije bilo, a protivnik dovoljno kvalitetan da ne dozvoli iznenađenje. Tako su Hrvati došli do trijumfa na ovom turniru.

Utakmicu su pratili predsednik FS Srbije Slaviša Kokeza i selektor „A“ reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin sa svojim saradnicima iz stručnog štaba. Društvo mu je pravio Goran Bunjevčević potpredsednik FSS, kao i Slobodan Bobe Pavković, predsednik Organizacije fudbalskih trenera FSS. Među gostima su bili i potpredsednik FS Beograda Miodrag Janković, generalni sekretar FSB Jovan Šurbatović, Dušan Savić, Stanislav Karasi, Zdravko Jokić, veliki broj trenera od onih koji su iz Super lige pa do trenera mlađih kategorija.

Po završetku utakmica u Beogradu i Staroj Pazovi, u SC FS Srbije je održana svečanost proglašenja najboljih aktera ovog takmičenja i dodeljen je pobednički pehar. Tom činu prisustvovali su i potpredsednik FS Beograda Miodrag Janković, direktor Miljanovog Memorijala Goran Stanojević i član Organizacionog odbora Zdravko Jokić. Generalni sekretar FS Beograda Jovan Šurbatović i nekadašnji jugoslovenski reprezentativci i članovi FK "Crvena zvezda" kojima je Miljan Miljanić bio trener, Dušan Dule Savić i Stanislav Karasi su uz Miljanovog sina Miloša Miljanića uručili nagrade najboljim pojedincima.

Jovan Šurbatović, generalni sekretar FS Beograda uručio je nagradu najboljem golmanu, a to je čuvar mreže reprezentacije Slovenije Anej Mrežar.

Najbolji strelac je član reprezentacije Hrvatske Mišel Šego. On je isto kao i srpski reprezentativac Armin Đerlek postigao tri gola na ovom Memorijalu, ali je mlađi od Đerleka, pa mu je legendarni Dušan Dule Savić uručio nagradu.

Stanislav Karasi je uručio nagradu Hrvatu Anti Palaversi koji je od strane svih selektora čije su reprezentacije učestvovale na ovom takmičenju proglašen za najboljeg igrača.

Na kraju je Miloš Miljanić kapitenu reprezentacije Hrvatske Dominiku Kotarskom predao pobednički pehar koji je silno obradovao izabranike selektora Darija Bašića i oni su ovaj trofej poneli u Zagreb gde su otputovali odmah posle ove ceremonije i večere. Time je i zvanično završen treći po redu Miljanov Memorijal.

SREĆNA NOVA 2013. GODINA!!!!!!!!

Svim fudbalskim klubovima i njihovim fudbalerima, trenerima, navijačima, rukovodiocima  i sportskim radnicima, kao i svim sudijama, komesarima, delegatima i našim poslovnim partnerima, sponzorima, saradnicima i prijateljima