FSB :: Info

AMATERSKA REPREZENTACIJA FS BEOGRADA ODNELA POBEDU U MEČU PROTIV AMATERSKE REPREZENTACIJE MNZ LJUBLJANE (2:0)

22.03.2023

Fudbaleri amaterske selekcije FS Beograda odigrali su danas prijateljski meč protiv amaterske selekcije MNZ Ljubljane i pobedili rezultatom 2:0. Idealan prolećni fudbalski dan na terenu SC FS Beograda na Adi Ciganliji ulepšan je pobedom najboljih amaterskih igrača Beograda, a strelci za našu selekciju bili su Marko Gavrilović i Uroš Pavlović.

Selektor Goran Janković se odlučio da na teren pošalje startnu postavu prevođenu golmanom Aleksandrom Bojovićem kao kapitenom, dok su u polju igrali Aleksandar Stošić, Aleksa Zvizdić, Miljan Tošković, Nikola Sarić, Aleksa Rašković, Danijel Avramović, Aleksandar Baković, Vuk Vuković, Nemanja Vuković I Milan Kolarević. U nastavku su zaigrali i Filip Novaković, Željko Krstović, Alen Bajrami, Matija Vujović, Uroš Pavlović, Marko Gavrilović i Dimitrije Gavrilović.

Pred oko 200 gledalaca na terenu SC FS Beograda na Adi Ciganliji viđena je sjajna fudbalska predstava sa dosta prilika, a da će sve biti tako nagovešteno je već na samom početku meča kada je igrač selekcije Ljubljane imao izglednu priliku, ali je golman Bojović sjajno reagovao i sačuvao mrežu Beograđana.

Na početku utakmice gosti iz Ljubljane bili su konkretniji, pa su tako stvorili priliku i u 4. minutu meča, ali je nakon udarca iz daljine igrača u zelenom dresu lopta otišla daleko iznad prečke.

U 24. minutu utakmice još jednom se istakao golman beogradske ekipe Bojović i sjajnom reakcijom sprečio amatere iz Ljubljane da postignu pogodak.

U drugoj polovini prvog dela igre selekcija Beograda je preuzela inicijativu i bila opasnija po gol protivnika. Kolarević je prvi pripretio sjajnim udarcem iz daljine, ali je ovoga puta golman ekipe iz Ljubljane bio na visini zadatka.

Sjajnu je priliku imao i Nikola Sarić pred sam kraj prvog dela igre, uputio je udarac iz daljine, lopta je išla u okvir gola, ali se golman gostujuće ekipe još jednom pobrinuo da naš tim dobije samo korner.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0 i izjednačenom igrom obe ekipe, dok su u drugom poluvremenu naši reprezentativci kontrolisali igru i bili konkretniji.

Prvi su ipak pripretili igrači selekcije Ljubljane, ali se sjajnom odbranom istakao rezervni golman na ovom meču, Filip Novaković, nakon čega je usledila ofanziva Beograđana.

Alen Bajrami je pokušao u 59. minutu udarcem iz daljine, ali je lopta otišla tik iznad prečke. Nakon samo 3 minuta i sjajno izvedenog kornera pokušao je i Željko Krstović dobrim udarcem, ali je lopta otišla nedaleko od stative, te je rezultat ostao 0:0.

Nagrada za inicijativu reprezentacije Beograda došla je u 75. minutu meča kada su naši igrači sjajno kombinovali kratkim pasevima pred golom selekcije Ljubljane, a Marko Gavrilović je uspeo da sjajan timski rad i odličnu akciju kruniše pogotkom koji je doveo naš tim u prednost od 1:0.

Konačan rezultat postavio je Uroš Pavlović koji je u drugom delu igre nosio kapitensku traku. Nakon oduzete lopte na našoj polovini terena i sjajnog proigravanja od strane Bakovića, Pavlović je preuzeo loptu skoro na polovini igrališta, uspeo da se oslobodi čuvara i stvori sebi situaciju iz koje je rutinski savladao golmana selekcije Ljubljane.

Selektor Goran Janković bio je vidno zadovoljan nakon meča, što je i istakao u izjavi za sajt Fudbalskog saveza Beograda.

– Dobra provera za nas. Okupili smo se nakon dužeg vremena jer smo želeli da se opet vidimo sa momcima koji su izborili plasman na finalni turnir kroz kvalifikacione turnire, ali i da na delu vidimo neke nove igrače. Zadovoljan sam jer su svi pružili svoj maksimum, i na sledećim okupljanjima iskristalisaćemo spisak od 18 igrača i dva golmana koji će putovati u Španiju. U drugom poluvremenu smo danas bili dominantniji, postigli dva gola, pokazali više energije. Ja sam zadovoljan i siguran sam da će u narednom periodu ekipa delovati još bolje – istakao je selektor Janković.

Današnjim okupljanjem i utakmicom amaterska reprezentacija FS Beograda započela je pripreme za finalni turnir UEFA Regionalnog kupa koji se održava u Španiji od 9. do 17. juna i okuplja predstavnike osam regiona iz Evrope. Selekcija Beograda se za plasman na završni turnir izborila pobedom na dva regionalna kvalifikaciona turnira, na Zlatiboru i u Hrvatskoj.