FSB :: Info

Amaterska reprezentacija FS Beograda plasirala se u finale Kvalifikacionog turnira FSS

08.06.2024

Amaterska reprezentacija FS Beograda plasirala se u finale Kvalifikacionog turnira FSS za predstavnika naše zemlje u kvalifikacijama za UEFA Regionalni kup. U dramatičnoj polufinalnoj utakmici beogradski amateri savladali su selekciju FS regiona Zapadne Srbije sa 2:1.

Po paklenoj vrućini na stadionu FK Mačva u Šapcu vodila se velika borba dve ujednačene ekipe. Beograđani su poveli već posle 5 minuta igre, a strelac je bio Aleksandar Zečević. U nastavku uspešno su naši amateri čuvali minimalnu prednost, pa u drugom delu imali posle sat igre i prednost od igrača više, a onda kada se očekivalo da do kraja naši zadrže vođstvo, protivnik je iskoristio grešku naše odbrane i izjednačio u 88. minutu.

Ipak, velika želja i srce našeg tima donosi gol za pobedu. Marko Borović je prošao po desnoj strani, pronašao Filipa Ristića, a ovaj savladao golmana Zapadne Srbije i radost je eksplodirala. Beograd je pobedio sa 2:1 i sutra će u Loznici, na stadionu „Lagator“ igrati u finalu. Ekipa selektora Zdravka Kovačevića znaće rivala u borbi za pobednički pehar posle drugog polufinala u kome će večeras igrati selekcije FS Vojvodine i FS regiona Istočne Srbije. Finale je u nedelju od 19 časova.