Lazetić: Podnosim ostavku na mesto direktora mlađih kategorija FSS

Predsednik Fudbalskog saveza Beograda Nikola Lazetić podneo je ostavku na mesto direktora mlađih selekcija Fudbalskog saveza Srbije. Na toj funkciji je bio od decembra 2020. godine.
”Odluku sam doneo uz saglasnost rukovodstva FS Srbije. Kao odgovoran čovek i profesionalac smatram da nije primereno da istovremeno obavljam dve takve funkcije i shodno tome moj cilj je da se apsolutno posvetim FS Beograda u kojem me očekuje maksimalno angažovanje kako bismo u narednom periodu unapredili rad organizacije i ostvarili zacrtane ciljeve. Svestan sam da FSS i našu državu očekuje ogroman izazov u smislu organizacije Evropskog prvenstva za mlade igrače 2027. godine, tako da ću u tom smislu biti maksimalno na usluzi i novom selektoru mlade reprezentacije Srbije Zoranu Mirkoviću kao i direktoru tog turnira, generalnom sekretaru FSS-a Branku Radujku”, rekao je Lazetić.
Podsećamo da je za vreme mandata Nikole Lazetića kadetska selekcija bila u polufinalu EP 2022. (Izrael) i 2024. (Kipar) gde su osvojena treća mesta, a 2023. (Mađarska) ostvaren je plasman u četvrtfinale.
Među osam najboljih Starog kontinenta u Slovačkoj 2022. plasman je zabeležila omladinska reprezentacija Srbije.
Na predlog Fudbalskog saveze Srbija, kao predsednik FS Beograda, Nikola Lazetić će uskoro biti prisutan i u UEFA sistemima kao član komisije omladinskog i amaterskog fudbala.